Ana sayfa Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS Nasıl Verimli Çalışırım?

KPSS Nasıl Verimli Çalışırım?

330
0
PAYLAŞ
Sosyal Medyadan Kurs İçeriklerini Görebilirsiniz:
Facebook
YouTube
Instagram

Arkadaşlar öncelikle merhaba umarım KPSS çalışmaları iyi gidiyordur eğer gitmiyorsa,sıkılmışsanız sizler için bir kaç önerim olacak.
Öncelikle bir hedefiniz olmalı. Kendinizi o hedefe ulaştığınız zaman neler hissedeceğinizi, neler yapacağınızı düşünerek motive etmelisiniz. Hedefinizi her zaman yüksekte tutmalı,motivasyonunuzu düşürmemelisiniz bu yıl ki KPSS sizin için!
Hedefinizi belirleyip gerçekten orada olmak istediğinizin kanısına vardıysanız artık başlayın motivasyonunuzu düşürecek insanlara,sosyal medyaya,arkadaşlarınıza biraz mola verin bir şeyleri istiyorsanız bir şeylerden feragat etmek zorundasınız.

Hadi o zaman başlayalım. Nereden başlamalı ? Nasıl başlamalı? Nelere çalışmalı?

Bu sorular gözünüzü korkutmamalı sakin,istikrarlı ve verimli çalışma her şeyi çözer.Öncelikle kendinize bir plan program oluşturmalısınız,gününüzü saat saat programlayın daha sonrasında ders başlıklarını inceleyin,hangisin de daha geri olduğunuzu veya eksiklerinize bakın önceliğiniz eksik konular olmalı. Kendinizi nerede rahat ve verimli hissediyorsanız orada ders çalışın, güzel kalemler,defterler alın bunlar şevkinizi ve ders çalışma isteğinizi arttırır.

Arkadaşlar unutmamalısınız ki düzenli ve verimli ders çalışmak çok önemli bunu kendinizi ilke edinin yoksa maalesef ki hem zamanınızdan hemde hayallerinizden olursunuz.

KPSS Ders Çalışma Önceliği Nasıl Olmalı?
Hangi konularda zayıf olduğunuzu eksiklerinizin neler olduğunu bilmelisiniz. Zayıf ve eksiklerinizin üzerine gitmelisiniz.
Herkesin ilgi alanları farklı olduğu gibi iyi oldukları dersler de değişkendir. Kimisi Türkçe de iyi ve başarılıyken kimisi de Matematikte çok iyi olabiliyor bu yüzden zayıf olduğunuz konunun üzerine gidin başarılı olduğunuz konunun üzerine gitmek size bu süre zarfında maalesef ki çok fazla bir şey katmayacak.

İŞLEM HATALARINI NASIL DÜZELTEBİLİRİM?
İşlem hatalarının en büyük nedeni az tekrar,dalgınlık ve de tecrübesizliktir. Bunu bol bol soru çözerek ve de konsantre olarak yenebilirsiniz.

KPSS’DE ÇIKMIŞ SORULARI NE SIKLIKLA ÇÖZMELİYİM?ÇIKMIŞ SORULARIN ÖNEMİ?
Öncelikle 2007 KPSS den itibaren bütün soruların çıktısını alın sınava 4-5 ay kala bunları çözmeye başlayın kendi kendinize deneme yapın kendinizi diğer gün sınav var gibi akşamdan hazırlayın, hazırlıklarınızı yapıp alarmınızı kurun,sabah uyanıp sınava gider gibi hazırlanın sanki sınav günüymüş gibi 120 dk içerisinde çözmeye odaklanın. Her hafta sonu 1 gününüzü disiplinli bir şekilde buna ayırın ki sınav günü heyecanınızı ve stresinizi yenmiş olun.

Peki ÇIKMIŞ SORULARI NEDEN ÇÖZMELİYİZ?
Arkadaşlar soruların belli başlı kalıp ve zorluk standarttı var eski soruları çözdükçe bu kalıplara alışacak ve çözme yetinizi güçlendireceksiniz,kalıplara alışmış olacaksınız. Böylelikle hem süreden tasarruf edersiniz hemde gereksiz zorlukta ki ve kolaylıkta ki sorularda daha başarılı olursunuz.

0 (530) 304 98 98

Sosyal Medyadan Kurs İçeriklerini Görebilirsiniz:
Facebook
YouTube
Instagram

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here